Pazar, Aralık 12, 2010

UBHK 2010 - Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı Akademik Bildiri Çağrısı

İlki 9 – 11 Haziran 2010 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı, 1 – 3 Haziran 2011 tarihlerinde, İzmir’de alanında uzman isimleri ve sektörün öncü firmalarını tekrar bir araya getirecek.

Kurultayda bilişim ve hukuk konularında akademik sunumlar yapılacaktır. UBHK Bilişim Grubu olarak; Bilişim suçları, adli bilişim, bilişim güvenliği konularında akademik çalışma yapanları, kurultaya yayınla katılmaları için davet ediyoruz.

Bilişim Grubu Akademik Bildirileri için konuların ayrıntılı dökümü için aşağıda verilen web adresine bakabilirsiniz.Temel konularla bağlantılı olması koşuluyla burada yer almamış konu başlıklarında da bildiri sunabilirsiniz.

Bilişim Grubu Bildiri Konuları Web Adresi:
http://www.ubhk.org/50/bilisim-grubu-bildiri-konulari/87

Önemli Tarihler:

Bildiri yollamak için önemli tarihler aşağıdaki gibidir:

Bildiri TAM metinlerinin sisteme yükleneceği SON gün: 31 Mart 2011
Hakem değerlendirmelerinin yazarlara geri bildirim tarihi: 3 Mayıs 2011
Kabul edilmiş bildirilerin düzeltilmiş son halinin sisteme yeniden yükleneceği SON gün: 17 Mayıs 2011
Kesin kabulün yapılacağı tarih: 24 Mayıs 2011

Bildiri Gönderme ve Yayın

Bildiriler elektronik ortamda kabul edilmektedir. Tüm bildiriler konferans bildiri kayıt sistemi üzerinden gönderilmelidir. Kabul edilen bildiriler için BASIM SÜRECİ: 3 aşamalı olarak gerçekleşecektir.
1. Hakemlik sürecinden geçen ve onay alan tüm bildiriler, kurultay öncesinde CD’ye (ISBN numaralı) basılarak kurultayda dağıtılacaktır.
2. Sadece sunulan bildiriler, kurultay sonrasında basılacak olan KURULTAY BİLDİRİLERİ kitabında (ISBN numaralı) yayımlanacaktır. Bu bildiriler ayrıca WEB erişimine de açılacaktır.
3. Hakemler tarafından ayrıca seçilecek olan bildiriler, Kurultay sonrasında, TBD’nin BİLGİSAYAR BİLİMLERİ VE MÜHENDİSLİĞİ hakemli dergisinde yayımlanacaktır.

Web Sitesi
Ayrıntılı ve güncel bilgi için: http://www.ubhk.org/

Hiç yorum yok: